googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1529480976723-3’); });

Danska je pobjedom nad Češkom prošla u svoje prvo polufinale Eura nakon 1992. godine kada su bili osvajači. Rezultat je bio 2:1, a oba Danska gola pala su u prvom poluvremenu.

Početkom drugog poluvremena nadu je Česima vratio Patrick Schick, njegov peti gol na ovom Europskom prvenstvu čime se izjednačio na vrhu s Cristianom Ronaldom.

Danska će svog protivnika saznati večeras u 21 sat jer u Rimu na Olimpijskom stadionu igraju Engleska i Ukrajina.

Sastavi reprezentacija:

Danska: Schmeichel; Christensen, Kjaer, Vestergaard; Stryger, Hojbjerg, Delaney, Maehle; Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

Češka: Vaclik – Coufal, Čelustka, Kalas, Boril – Holeš, Souček – Masopust, Barak, Ševčik – Schick.

REZULTAT 1:2

________________________________________________________________________________________________

90’+6′ – Kraj utakmice.

90′ – Igrat će se šest minuta sudačkog dodatka.

86′ – Drugi žuti karton djelo je Kalasa, snažno je srušio Norgaarda.

84′ – Prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Krmenčik zbog prigovora sucu.

80′ – Uzvraća promjenama danski trener, Andersen i Jensen ušli su za Delaneya i Christensena.

79′ – Zadnje dvije promjene Češke. Umjesto Ševčika i Schicka ušli su Vladimir Darida i Matej Vydra.

78′ – Vaclik brani odličan udarac Poulsena. Dobio je loptu Wass na desnoj strani i dodao napadaču koji izvrsno gađa, ipak Vaclik paradom izbacuje loptu u korner.

74′ – Schmeichel opet na visini zadatka. Imala je Češka slobodan udarac s desne strane, danski vratar uspio ga je preusmjeriti u korner. Iz udarca iz kuta Češka nije uspjela zaprijetiti.

70′ – Priliku je dobio Daniel Wass umjesto Strygera Larsena.

69′ – Poulsen prima loptu na centru igrališta, dolazi s njom do šesnaesterca i puca, ali Vaclik bez problema hvata loptu.

65′ – Prislina promjena u češkim redovima, povrijeđenog Čelustku zamijenio je Brabec.

59′ – Nakon dvije češke, spremne su i dvije danske zamjene. Damsgaard i Dolberg napustili su igru, Poulsen i Norgaard ušli.

59′ – Nešto mirnija dionica utakmice nakon početnog pritiska Češke.

49′ – Ubacio je Coufal, a Patrik Schick najbolje se snašao i polu-volejom s 11 metara savladao danskog vratara koji je dirao loptu, ali nije uspio spriječiti pogodak. Peti je ovo pogodak Schicka na turniru.

49′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Schick zabija na asistenciju Coufala.

47′ – Češka sve karte stavila u napad, odbijenu loptu s vrha šesnaesterca dobro je stisnuo Barak no Schmeichel još jednom siguran.

46′ – Počinje drugo poluvrijeme, češki izbornik odlučio se za dvije promjene. Izašli su Masopust i i Holeš, a ušli su Jankto i Krmenčik.

45’+2′ – Kraj prvog poluvremena.

45′ – Igrat će se dvije minute sučeve nadoknade.

42 ‘ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Vodi Danska 2-0! Maehle je probio po lijevoj strani i vanjskim felšom u stilu Luke Modrića pronašao Kaspera Dolberga koji zabija na prazna vrata.

38′ – Opet kontra Danaca. Na desnoj strani loptu je dobio Mikel Damsgaard te pucao ravno u Vaclika.

35′ – Još jedan okršaj Holeša i Schmeichela. Coufal je dobio loptu na desnoj strani te centrirao, Souček je neuspješno loptu pokušao dohvatiti ‘škaricama’, lopta dolazi Holešu na volej no danski vratar siguran.

34′ – Odlična kontra Danske, Dolberg je zadržao loptu i proslijedio ju Strygeru, Vaclik ipak brži.

27′ – Pokušao je silovito Martin Braithwaite s desne strane, ali neprecizno.

22′ – Najbolja prilika za Češku do sada! Schmeichel nije najbolje izbio loptu, Masopust se sjurio prema kaznenom prostoru i uposlio Holeša koji iskosa gađa u Schmeichela.

17′ – Dvojac Larsen – Delaney opet pravi pomutnju u obrani Čeha, Larsen je ubacio, a Delaney šalje loptu pokraj gola.

12′ – Patrick Schick je pucao iskosa, ali udarac je izblokiran. Korner za Češku.

9′ – Danska inzistira, dva kornera za redom…

6′GOOOOOOOOOOOOL, Danska vodi 1:0 golom Thomasa Delaneya nakon kornera Larsona i spore reakcije Češke obrane…

5′ – Korner za Dansku…

1′ – Počela je utakmica Češke i Danske…