googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1529480976723-3’); });

Završila je još jedna dramatična utakmica ovog Eura u kojoj je Španjolska savladala Švicarsku 1:1 (4:2) iz jedanaesteraca i idu na pobjednika utakmice od 21 sat u kojoj se sastaju Belgija i Italija.

Utakmica je odigrana u Sankt Petersburgu odnosno na Gazprom Areni, a Švicarci su pružili odličan otpor i nisu imali sreće u raspucavanju.

Španjolska je rano povela autogolom Zakarie u 8. minuti, kada je branič skrenuo udarac Albe i prevario opet odličnog Sommera. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme uz par šansi s obje strane.

Presudio nepostojeći crveni

Drugo poluvrijeme donijelo je dobar nogomet u kojem su Švicarci bili ravnopravni i svoju hrabru igru okrunili su golom Shaqirija u 67. minuti nakon loše reakcije Španjolske obrane.

Odlučujući trenutak za igru u polju dogodio se u 77, minuti kada je isključen Freuler, po nama puno pre strogo što su potvrdili i Španjolci.

Ipak i s igračem manje Švicarci su izdržali do jedanaesteraca, gdje su imali prednost ali na kraju sretniji i spretniji bili su Španjolci.

Rezultat 1:14:2  jedanaesteraci

Sastav Švicarske:

Sommer, Rodriguez – Akanji – Elvedi, Zuber – Zakaria – Freuler – Widmer , Shaqiri, Seferović – Embolo.

Sastav Španjolske:

Simon, Alba – P.Torres – Laporte – Azpilicueta, Pedri – Busquets – Koke, Sarabia – Morata – F. Torres.

________________________________________________________________________________________________

Švicarska – Gavranović – gol, Sher – obrana, Akanji – obrana, Vargas -promašaj

Španjolska – Busquets – vratnica,  Olmo – gol, Rodri – obrana, Moreno – gol, Oyarzabal – gol, Španjolska je u polufinalu

121′ – Kraj. Izvodit će se jedanaesterci…

120′ – Igrat će se jedna minuta nadoknade.

119′ – Iz igre izlazi Pedri, a u igru ulazi Rodri.

118′ – Pomutnju u Švicarskoj obrani ne uspijeva kazniti Moreno. Oduzeo je loptu švicarskom braniču, ali opet nije uspio prevariti Sommera.

113′ – Pau torres napušta igru. Umjesto njega ulazi Thiago Alcantara što znači da Španjolci igraju s trojicom u obrani.

112′ – Nova kombinacija Španjolaca, ovaj put po desnoj strani prošao Llorente te dodao Olmu čiji udarac završava visoko iznad vrata.

110′ – Odlična akcija Španjolaca, Alba u šesnaestercu pronašao Llorentea čiji udarac s desetak metara završava u bloku.

106′ – Počinje drugi produžetak.

105’+1′ – Kraj prvog produžetka.

105′ – Igrat će se jedna minuta sučeve nadoknade.

103′ – Nova sjajna obrana Sommera. Ovaj put pucao je Oyarzabal s vrha šesnaesterca.

101′ – Još jedna velika prilika za Morena. Nakon što se lopta odbila od švicarskog braniča, pokušao je Moreno iz voleja, ali Sommer opet na visini zadatka.

100′ -Dvostruka zamjena kod Švicaraca. Iz igre izlazi Widmer i Zakaria, a ulaze Mbabu i Schar.

96′ – Alba je pucao s 20-ak metara no Sommer izbacuje loptu u korner.

92′ – Kakva prilika za Španjolsku! Alba idealnim ubačajem pronašao Morena koji fula cijeli gol s pet metara. Ovo je bilo teže promašiti nego zabiti…

91′ – Počinje prvi produžetak. Ferran Torres ostao je na klupi, a Enrique u igru ubacuje Oyarzabala.

90’+4′ – Kraj regularnog dijela. Pobjednik će se odlučivati u produžecima.

90’+3′ – Aymeric Laporte je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Gavranovićem.

90’+2′ – Obje ekipe odlučuju promjeniti igrača. Za Španjolsku je izašao Koke, a ušao Marcos Llorente. Petković je uveo Fassnachta dok je Zuber napustio igralište

90′ – Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

84′ – Moreno je pokušao s vrha kaznenog prostora, Sommer nije imao težak zadatak.

82′ – Još jedna promjena kod Švicaraca, Haris Seferović napušta igru, s klupe ulazi Dinamov Mario Gavranović.

81′ – Iz igre izlazi Xherdan Shaqiri, a umjesto njega na teren ulazi Djibrl Sow.

77′ – Švicarska ostaje s igračem manje! Nakon asistencije za pogodak, Freuler postaje tragičar. Zakasnio je s klizećim startom te ‘pokosio’ Gerarda Morena, a Michael Oliver daje izravan crveni karton Švicarcu.

68′ – Laporte je htio presjeći loptu no u noge je pogodio svog suigrača Paua Torresa, lopta se odbija ravno u noge Freulera koji nesebično dodaje Shaqiriju, a kapetan Švicarske reprezentacije ovakve prilike ne propušta.

68′ – GOOOOOOOLLLL! Švicarska vraća stvari na početak! Shaqiri postiže pogodak nakon nespretne reakcije španjolskih braniča!

67′ – Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Widmer nakon što je nagazio na stopalo Sergia Busquetsa.

64′ – Sjajna prilika za Švicarsku! Zuber i Vargas su odigrali dupli pas, Zuber dolazi u izglednu situaciju no brani Unai Simon.

55′ – Najbolja prilika za Švicarsku iz kornera. Rodriguez je ubacio, a Denis Zakaria šalje loptu malo pokraj vratnice, Simon je već bio savladan.

54′ – Luis Enrique koristi još jednu izmjenu. Moratu je na terenu zamjenio Gerard Moreno.

52′ – Shaqiri primjećuje da je Simon izašao s gol linije te puca izravno iz kornera, lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.

46′ – Počinje drugo poluvrijeme. Za Španjolce je u svlačionici ostao Pablo Sarabia, a priliku je dobio bivši Dinamov igrač, Dani Olmo. Švicarci igraju u sastavu koji je i završio poluvrijeme.

45’+1 – Kraj prvog poluvremena na Gazprom Areni.

45′ – Igrat će se jedna minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

39′ – Opet odličan ubačaj iz kornera Shaqirija, ovaj puta Widmer nije uspio zabiti.

34′ – Shaqiri je ubacio iz kornera, Akanji je dobio skok, ali je s pet metara pucao visoko preko gola.

25′ – Odličan udarac glavom Cesara Azpilicuete, ali Sommer hvata loptu u ruke.

23′ – Embolo ne može nastaviti utakmicu zbog duela s Torresom, kao zamjena ulazi Ruben Vargas.

19′ – Nakon poigravanja španjolskog vratara, Breel Embolo uspio je izboriti udarac iz kuta za Švicarsku.

17′ – Slobodan udarac u opasnoj zoni za Španjolsku, ali Koke je prebacio cijeli okvir gola.

8′ – Jordi Alba usamljen je bio na vrhu šesnaesterca, primio je loptu i potegnuo, a njegovu loptu u vlastitu mrežu preusmjerio je Denis Zakaria.

8′ – GOOOOOOOOOL! Španjolska je u vodstvu, autogol Zakarie!

1′ – Počela je utakmica u Sankt Petersburgu.