googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1529480976723-3’); });

Engleska je drugi finalist ovoljetnog Europskog prvenstva! Englezi su s podrškom navijača na Wembleyju u polufinalu nakon produžetaka s 2:1 svladali Dance, a ta pobjeda dovela je momčad Garetha Southgatea korak do njima povijesnog prvog naslova na EP-u.

Englezi su izborili prvo finale EP-a, a u njemu će se u nedjelju također na Wembleyju sresti s Italijom.

Odluka je pala golom Harryja Kanea u 104. minuti. Kapetan Engleza zabio je iz ‘odbijanca’ nakon što mu je danski golman Kasper Schmeichel obranio penal. Do tog penala došlo je u situaciji o kojoj će se pričati. Nizozemski sudac Danny Makkelie vidio je i dosudio kontakt Jensena i Sterlinga, a ta odluka pokazala se presudnom.

Danci se prvi veselili

Odlučujući trenutak u produžecima bio je zaključak utakmice kojoj nije nedostajalo uzbuđenja pred oba gola. Penal će izazvati dosta rasprave, nakon njega je Kane na koncu donio Englezima pobjedu, a prije toga, engleski reprezentativci trebali su se vraćati nakon što je Danska zabila prvi gol u ovom polufinalu.

Dance je krasnim golom iz slobodnog udarca u 30. minuti razveselio Mikkel Damsgaard, ali to vodstvo nije trajalo dugo. Engleska je izjednačila u 39. kada je Simon Kjaer pokušao izbaciti loptu ispred Raheema Sterlinga u naletu, no u tom pokušaju poslao je loptu u mrežu svoje momčadi. Taj autogol vratio je stvari u rezultatsku ravnotežu, a prije produžetaka, u drugom poluvremenu nije ‘iskrilo’ toliko puno pred golovima obje momčadi.

Englezi došli na svoje

S podrškom navijača na tribinama Wembleyja na kojima je bilo oko 65.000 ljudi, Englezi su nastavili turnir u kojem uživaju. U nedjeljnom finalu koje počinje u 21 sat nadat će se preskoku i posljednje prepreke, u susretu s već dugo nepobijeđenom Italijom.