googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1529480976723-3’); });

Italija je drugi polufinalist Europskog prvenstva! Slavili su Talijani protiv Belgije s rezultatom 2:1.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, koje je bilo znatno sadržajnije od drugog.

Poveli su Talijani pogotkom Nicola Barelle koji je odlično iskoristio pogrešku Belgijskog kapetana, Jana Vertonghena. Pred sam kraj prvog poluvremena Insigne u svom stilu pogađa za 2:0. Dobio je loptu na lijevoj strani, prošao Tielemansa kao od šale i onda neobranjivo pogodio u desne rašlje.

Uzvraća Belgija udarac minutu nakon Insigneovog gola. Danas možda i najbolji igrač u redovima Belgije, Jeremy Doku prolazi po lijevoj strani kao brzi vlak, Di Lorenzo ga zaustavlja, ali uz prekršaj odnosno kazneni udarac. Lukaku s bijele točke zabija za 2:1 koji je na kraju bio i konačan.

Sudac Slavko Vinčić odsudio je utakmicu uz manje probleme.

Sastav Belgije:

Curtois, Vertonghen – Vermaelen – Alderweireld, Thorgan Hazard – Witsel – Tielemans – Meunier, De Bruyne – Doku, Lukaku.

Sastav Italije:

Donnarumma, Spinazzola – Chiellini – Bonucci – Di Lorenzo, Veratti – Jorghino – Barella, Insigne – Immobile – Chiesa.

Rezultat 1:2

________________________________________________________________________________________________

90’+1′ – Igru napušta Chiesa, a ulazi Toloi. Mancini očvršćuje obranu.

90′ – Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

90′ – Berardi je zaradio žuti karton zbog približavanja u živom zidu.

84′ – Doku je fantastično nanizao nekoliko Talijana, ali nije uspio naciljati. Lopta odlazi preko vrata.

79′ – Opet dvije izmjene u talijanskim redovima. Berardi umjesto Insignea, a Emerson umjesto Spinazzole koji se nažalost ozlijedio.

74′ – Mijenjaju i Talijani. Belotti će zamjeniti Immobilea, a Cristante Verattia.

74′ – Nakon nepune tri minute što je proveo na terenu, Chadli se ozlijedio te napušta igru. Dennis Praet ulazi na njegovu poziciju.

70′ –  Dvostruka zamjena u redovima Belgije. Igru će napustit Tielemans i Meunier, a umjesto njih u igru će Dries Mertens i Nacer Chadli. Belgija sve karte stavlja u napad.

66′ – Spinazzola u punom sprintu ulazi u kazneni prostor, Insigne ga vidi i dodaje mu, Spinazzola sa sedam metara gađa pokraj gola.

61′ – Sjajna prilika za Belgiju! Doku je povukao kontru i uposlio De Bruynea koji dodaje Lukakuu na drugu vratnicu. Spinazzola je uspio blokirati loptu na gol crti i spriječiti izjednačenje Belgije. Mnogi su ovu loptu već vidjeli u golu…

56′ – Doku opet radi dar-mar, lakoćom je prošao Verattia i oštro ubacio u peterac, ali spreman je Donarumma.

47′ – Chiesa opet neprecizan s vrha šesnaesterca. Gol aut za Belgiju.

46′ – Počinje drugo poluvrijeme u Munchenu.

45’+2′ – Kraj prvog poluvremena.

45’+2′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kazneni udarac realizirao je Romelu Lukaku.

45′ – Kazneni udarac za Belgiju! Mladi ‘brzanac’ Doku probio je po lijevoj strani, Di Lorenzo ga je mogao zaustaviti samo prekršajem.

44′ – Lorenzo Insigne primio je loptu na lijevoj strani, poslao Tielemansa u ‘prazno’ te majstorski pogodio desne rašlje. Curtoisu ni parada nije pomogla da zaustavi ovaj udarac.

44′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sjajan pogodak Lorenza Insignea!

41′ – Nakon talijanskog kornera, lopta se odbija do Chiese koji je sam kao duh  na vrhu kaznenog prostora. Courtois je mogao odahnuti jer je Chiesa loptu poslao malo pored desne stative.

31′ – Kapetan Belgije, Jan Vertonghen zakomplicirao je stvari u šesnaestercu te dodao loptu Verattiu koji odmah poslužuje Barellu. Barella je primio loptu i moćnim udarcem pogodio u lijevi kut gola. Ovo mu je šesti pogodak za nacionalnu vrstu, prvi na ovom Euru.

31′ –  GOOOOOOOOOL! Kakva greška Vertonghena koju koristi Nicolo Barella. 1-0 vodi Italija.

26′ – Nižu se prilike na obje strane, ovaj put je reagirati morao Curtois.

26′ – Odlična kontra Belgije koju je započeo De Bruyne te dodao Lukakuu, a napadač Intera nije uspio prevariti Donarummu.

22′ – Kevin De Bruyne se sjurio prema kaznenom prostoru i odlično pucao, ali njegov udarac brani Donnarumma.

21′ – Tielemans uzvraća Verattiu za prethodni prekršaj te dobiva žuti karton također.

20′ – Prvi žuti karton na utakmici djelo je Marca Verattia. Talijan je u sprječavanju kontre s leđa skršio Tielemansa.

18′ – Dobra utakmica, no za sada još nijedan udarac u okvir gola.

13′ – Leonardo Bonucci postigao je pogodak na ubačaj Insignea, ipak zbog nedozvoljene pozicije talijanskog braniča, gol je poništen.

5′ – Obečavajuć početak utakmice, obje momčadi igraju vrlo napadački.

1′ – Počinje utakmica na Allianz Areni.