googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1529480976723-3’); });

Engleska je zadnji polufinalist ovogodišnjeg Europskog prvenstva, a u polufinalu ih čeka Danska. Englezi su Ukrajince poslali kući s čak četiri gola u mreži Buschana. Dva pogotka zabio je Harry Kane, a Jordan Henderson i Harry Maguire zabili su jedan.

Engleska je povela već u četvrtoj minuti nakon što je Sterling sjajno uposlio Kanea koji ovakve prilike ne propušta. Držali su se Ukrajinci do kraja poluvremena, čak su i nekoliko puta zaprijetili Pickfordu.

Drugo poluvrijeme počinje na isti način. Već u 46. minuti Shaw centrira, a Maguire postiže pogodak za 2:0. Vrlo brzo uslijedio je i treći pogodak, Shaw opet centrira s lijeve strane, no ovaj put je strijelac drugi Harry, Harry Kane. Točku na i stavio je Jordan Henderson, opet glavom.

Parovi polufinala su Italija – Španjolska i Danska – Engleska.

Sastavi reprezentacija:

Ukrajina: Buschan, Matviyenko – Kryvtsov – Zabarny, Mykolenko – Zinchenko – Shaparenko – Sydorchuk – Karavaev, Yaremchuk – Yarmolenko.

Engleska: Pickford, Shaw – Maguire – Stones – Walker, Rice – Phillips, Sterling – Mount – Sancho, Kane.

REZULTAT:  0:4

________________________________________________________________________________________________

90′ – Kraj utakmice.

81′ – Englezi ‘dignuli nogu s gasa’, Ukrajinci jedva čekaju da se utakmica završi.

73′ – Dvostruki strijelac Kane izlazi iz igre, a mijenja ga Dominic Calvert-Lewin.

64′ – Promjene i kod jedne i kod druge momčadi. Za Ukrajinu je ušao Makarenko umjesto Sydorchuka. U redovima Engleske trostruka zamjena, ušli su Bellingham, Trippier i Rashford, a izašli Phillips, Sterling i Shaw.

63′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Još jedan pogodak glavom, ovaj put je strijelac Jordan Henderson.

62′ – Sjajan udarac iz voleja Harrya Kanea, Buschan brani vršcima prstiju. Korner za Englesku.

57′ – Declan Rice izlazi iz igre, mijenja ga Jordan Henderson.

50′ – Opet je na lijevoj strani puno prostora za ubačaj imao Shaw, centrirao je loptu, a Kane s pet metara šalje loptu glavom u gol kroz noge Buschana.

50′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Harry Kane zabija svoj drugi pogodak! 3-0 vodi Engleska.

46′ – Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Shaw, Maguire se samo naklonio i glavom poslao loptu u mrežu, Buschan nemoćan.

46′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Harry Maguire zabija za 2-0 Engleske.

46′ – Počinje drugo poluvrijeme na Olimpicu.

45’+3′ – Kraj prvo dijela.

45′ – Igrat će se tri minute sučeve nadoknade.

43′ – Odličan udarac Shaparenka s dvadesetak metara, ipak Pickford nije morao reagirati.

35′ – Kryvtsov rano napušta teren, njegova zamjena je Viktor Tsygankov.

33′ – Sterling je prohujao pored svog čuvara na lijevoj strani, ubacio u sredinu no, ukrajinski branič izbija loptu samo do Ricea koji silovito tuče sa 17 metara, ali Buschan siguran.

29′ – Luke Shaw ubacio je iz slobodnog udarca s lijeve strane, Kane najviši u skoku, ali glavom puca preko gola.

27′ – Englezi mirno čuvaju vodstvo, najčešće je lopta kod nekog od stoperskog para.

17′ – Prvi udarac u okvir gola za Ukrajince. Walker je pogriješio, Yaremchuk mu krade loptu, no puca ravno u Pickforda. Korner za Ukrajinu.

12′ – Nakon kombinacije s Yaremchukom, Yarmolenko ulazi u šesnaesterac s desne strane i šalje ubačaj po podu, Rice otklanja opasnost.

4′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Početak iz snova za Engleze. Sterling ‘podvalio’ za Kanea koji ovakve prilike ne propušta, 1:0 vodi Engleska.

1′ – Počela je utakmica u Rimu.